Dialogy Miroslava Konrada v Mladé Boleslavi

13/09/2021

Možná u vás v rodině kolují podobné historky od rodičů: „Tak tento náš obraz je strašně vzácný. Když jsme se s maminkou brali, pořídili jsme ho za dva naše měsíční platy, a to jsme museli mistra ještě pěkně uprosit. Přitom jsme vůbec neměli na nábytek do našeho jediného pokojíčku, seděli na dřevěné bedýnce od jablek, u stolu ze dvou fošen a spali na matracích na zemi. Obraz jsme však za každou cenu museli mít.“

Nevíme, jak vzácné pro vás mohou být obrazy akademického malíře Miroslava Konrada, jehož výstava potrvá ve Sboru českých bratří až do 23. září 2021. Nicméně jeho velmi osobité pojetí a vnímání světa s průniky do minulosti, zaznamenávající život se všeho jeho radostmi i bolestmi můžeme shrnout slovy samotného mistra M. Konráda: „Mé obrazy vychází z vlastních prožitků. Měl jsem ve Francii 46 výstav a během let jsem měl to štěstí, že jsem navštívil hodně regionů, kde jsem obyčejně zůstával po dobu výstavy. Uvědomuji si, že vše na tomto světě pochází z moře, proto ta abstrahující témata KRABI, MEDÚZY, DRÚZY, OLIHNĚ. Ale maluji i pocty ženám - matkám BOHYNÍM mého života, neboť vztah k opačnému pohlaví stavím na laskavosti a vstřícnosti.

Všichni se na osobní setkání s Mistrem můžeme těšit na Noc muzeí v Mladé Boleslavi dne 24. září 2021 a třeba někoho z nás jeho příběhy spojené s jednotlivými díly budou inspirovat k rozhodnutí o koupi a instalaci v interiéru našeho seniorského bydlení.  

Dialogy Miroslava Konrada v Mladé Boleslavi
Aktuality - výpis všech

Máte zájem o novinky, brožuru nebo dotaz?


Brožury


Zanechte nám svůj email + telefon a ihned si můžete stáhnout:

  • Brožuru o resortu (souhrnné informace k vytištění).
  • Standardní vybavení všech apartmánů (sanita, dveře, podlahy, obklady a další).
  • Příběh o projektu (jak to před mnoha lety vlastně začalo).


Později vám pošleme například informace z výstavby nebo aktuální nabídky apod. Nepíšeme zbytečně a vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí.


Modul: Formulář pro odběr novinek (hsforms plugin)