Realitní trh pohledem finančního specialisty

07/05/2021

Asi nikomu z vás neuniklo, co se děje na realitním trhu. Ceny nemovitostí stále mírně rostou, poptávka roste rychleji, než stačí developeři stavět. Nabídka je v dlouhodobém skluzu. Nic nenasvědčuje tomu, že by se trend ve vývoji cen měl měnit, pokud nedojde k masivnímu zvýšení nezaměstnanosti. Centrální banky stále tisknou velké objemy peněz. Jediné, co v této době bude držet ceny a udržovat hodnotu peněz, jsou nemovitosti a akcie.

Jediné co padlo dolů, jsou byty na pronájem pro turisty (nájmy) případně ceny velkých, luxusních bytů v centru pro investory. Úrokové sazby hypotéčních úvěrů jsou nyní na cca 1,93%, tedy nejlevnější za poslední 4 roky. Ale již pomalu zdražují a dostaly se přes 2%. Cena peněz, za které si banky půjčují na trhu, setrvale a mírně roste, lze tedy to samé čekat i u hypotéčních úvěrů.

Nabídka bytů je stále škrcena dlouhotrvajícím stavebním řízením (povolení stavby se táhne mnohdy i 10 let) a stávající změny stavebního zákona toto zřejmě nevyřeší. Developeři tak nejsou schopni na trh dostat svoje projekty a stále se staví méně, než jaká je poptávka.

Ing. Pavel Antropius

Property Experts s.r.o.

Realitní trh pohledem finančního specialisty
Aktuality - výpis všech





Máte zájem o novinky, brožuru nebo dotaz?


Brožury


Zanechte nám svůj email + telefon a ihned si můžete stáhnout:

  • Brožuru o resortu (souhrnné informace k vytištění).
  • Standardní vybavení všech apartmánů (sanita, dveře, podlahy, obklady a další).
  • Příběh o projektu (jak to před mnoha lety vlastně začalo).


Později vám pošleme například informace z výstavby nebo aktuální nabídky apod. Nepíšeme zbytečně a vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí.


Modul: Formulář pro odběr novinek (hsforms plugin)