Proč může být vhodnější družstevní vlastnictví?

06/05/2021

Družstevní vlastnictví má mnoho svých výhod. Může být zajímavé také pro lidi v raném nebo pokročilejším důchodovém věku, kteří uvažují o změně svého bydlení. Mohou ji realizovat jak sami, tak také se svými potomky, se kterými tak mohou připravit zajímavé investiční možnosti i pro další generace.

1. Nižší náklady na pořízení bytu:

Družstevní vlastnictví může být výhodné, pokud jsou na koupi bytu k dispozici nižší finanční prostředky, pokud není čím ručit nebo není možné dosáhnout vlastními silami díky věku na hypotéku.

2. Bez nutnosti prokazování příjmů

Cenu za byt je většinou možnév uhradit postupně měsíčními splátkami prostřednictvím hypotéčního úvěru družstva. Není potřeba chodit po bankách ani prokazovat své příjmy.

3. Zajímavá investice

Často je možné se stejnou počáteční investicí pořídit dokonce i 2-3 byty naráz, aniž by bylo potřeba prokazovat bonitu. Je s tím spojeno také menší "papírování" a nižší časovou náročnost na návštěvu bank. Následný pronájem jednotky může sloužit k úhradě měsíčních splátek úvěru družstva.

4. Pohodlí

Není potřeba se vlastními silami starat o úklid vnitřních prostor ani o další správcovské povinnosti, protože o správu budov a areálu, o jeho funkčnost a opravy na zařízeních apod. se stará družstvo.

5. Družstevní podíl se dědí

Družstevní podíl se dědí v rámci dědického řízení. Pokud k dědicům patří potomci seniora, mají tak sami zajištěno bydlení na vlastní důchod. Do té doby mohou byt pronajmout jiným seniorům, kteří chtějí bydlet v areálu, ale nechtějí si byt sami pořizovat. Byl-li družstevní podíl ve společném jmění manželů, přechází na jednoho z pozůstalých manželů.

6. Bez daně z nemovitostí

Nedávné legislativní změny umožnily, že družstevní ani osobní vlastnictví není aktuálně zatíženo daní z nabytí nemovitosti.

7. Anonymita - bez evidence na katastru nemovitostí

Jsou lidé, pro které může být toto z jakéhokoliv důvodu výhodou. Vlastník bytové jednotky totiž není uveden na katastru nemovitostí. Při koupi nebo převodu družstevního podílu nejsou tedy žádné administrativní úkony spojené s katastrem nemovitostí.

Proč může být vhodnější družstevní vlastnictví?
Aktuality - výpis všech

Máte zájem o novinky, brožuru nebo dotaz?


Brožury


Zanechte nám svůj email + telefon a ihned si můžete stáhnout:

  • Brožuru o resortu (souhrnné informace k vytištění).
  • Standardní vybavení všech apartmánů (sanita, dveře, podlahy, obklady a další).
  • Příběh o projektu (jak to před mnoha lety vlastně začalo).


Později vám pošleme například informace z výstavby nebo aktuální nabídky apod. Nepíšeme zbytečně a vaše kontaktní údaje jsou u nás v bezpečí.


Modul: Formulář pro odběr novinek (hsforms plugin)